CO2 kustuti

Süsihappegaaskustuti sisaldab rõhu all veeldatud süsihappegaasi, mis balloonist väljudes osalt aurustub, osalt tahkestub: ca 1/3 väljub süsihappelumena, mille temperatuur on -78,5 °C, toimides seega jahutavalt ja lämmatavalt. Süsihappegaasi trump on taielik puhtus – süsihappegaasist ei jää pärast kustuti kasutamist üldjuhul mingeid jälgi ega kahjustusi, mis on eriti oluline näiteks serveriruumides, juhtimiskeskustes, telefonikeskjaamades, diagnostikakeskustes ja mujal, kuhu vee, vahu või pulbri laskmine mõjuks hukatuslikult.

Puuduseks võib pidada seda, et süsihappegaaskustuti on suhteliselt vähe tohus – hõõgpõlemist (tahkeid aineid) kustutab see väga halvasti. Toimet nõrgestab tuul, mis gaasi hajutab, pealegi peab tulekoldele hästi lähedale pääsema, kuna gaasijoa ulatus ei ole suur. Tuldtakistav järelmõju sõltub sellest, kui palju õnnestub põlevmaterjali külma gaasi abil maha jahutada. Inimohutusest tuleb märkida võimalikke külmakahjustusi vahetul kokkupuutumisel külma süsihappegaasiga ja lämbumisohtu, kui kustutit kasutatakse väikeses ruumis ning süsihappegaasi kontsentratsioon ruumis tõuseb liiga kõrgele. Loomulikult on tegemist puhtakujulise kasvuhoonegaasiga.
Süsihappegaaskustuti sobib kohtadesse, kus vesi, vaht ja pulber võivad mõjuda kahjulikult (nt elektri- ja elektroonikaseadmete ruumid, operatsioonisaalid, kõrgtehnoloogilised tootmisruumid).

Näitan kõiki 2 tulemust